Перше засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в межах розширеного Чернігівського району провела виконуюча обов’язки голови Чернігівської РДА Лариса ЮРЧЕНКО. Розглядалися питання, що стосуються протипожежної безпеки закладів постійного або тимчасового перебування людей; готовності до можливих паводків і підтоплень, утримання захисних споруд і протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Лариса Михайлівна представила загалу Віталія Шаповалова, котрий віднедавна працює на посаді заступника голови Чернігівської РДА.

 

У Ріпках закриють отель через недотримання заходів пожбезпеки

Начальник Чернігівського районного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області Володимир Гребельний доповів, що упродовж лютого-березня на виконання доручення Прем’єр-міністра України на території Чернігівського району було проінспектовано готелі, будинки відпочинку, інтернатні заклади тощо на дотримання протипожежної безпеки. На жаль, цьому передувала трагічна подія, коли в Харкові у житловому будинку, переобладнаному під центр для людей літнього віку, через пожежу загинуло 15 осіб.

Не дотримуються в повній мірі й заходи безпеки в закладах, що працюють на території Чернігівського району (в його колишніх межах), де перевірці підлягали вісім об’єктів, перевірено шість. «Вітал-центр» у с. Андріївка М.-Коцюбинської ОТГ тимчасово не працює, а в геріатричний дім «Родинна турбота», що у с. Брусилів Киселівської ОТГ, не допустити інспекторів. Відтак, за словами Володимира Гребельного, матеріали по цьому закладу передано до обласного управління ДСНС щодо припинення його діяльності.

З доповідями виступили начальники районних секторів УДСНС: Ігор Довгопол (Городнянський, перевірено три заклади), Сергій Хоменко (Козелецького, перевірено чотири заклади, керівників ТОВ «Техносервіс», геріатричного пансіонату, Центру комплексної реабілітації дітей із інвалідністю та Деснянської сільської ради притягнуто до відповідальності); Анатолій Кріса (Ріпкинського, перевірено психо-неврологічні інтернати у Замглаї та Пересажі, а отелю «Дружба» в Ріпках загрожує закриття). Головний інспектор Куликівського районного сектору УДСНС Сергій Лук’яненко поінформував про перевірки на двох об’єктах і притягнення до відповідальності керівників.

– Вживаються жорсткі заходи впливу, – прокоментувала інформацію в. о. голови Чернігівської РДА Лариса Юрченко, – але приписи інспекторів із протипожежної безпеки мають виконуватися. Навіть якщо протипожежні заходи потребують великої суми грошей, вони мають виконуватися.

 

Водопілля буде більше ніж торік, але меншим за норму

Про це поінформував начальник Чернігівської експлуатаційної дільниці Деснянського басейнового управління водних ресурсів Олександр Залуза. На Дніпрі максимально вода може піднятися до метра. Очікують водопілля наприкінці квітня – на початку травня.

28 населених пунктів можуть опинитися в зоні підтоплення. У територіальних громадах мають бути визначені відповідальні особи, які контролюватимуть, аби жителі цих населених пунктів були забезпечені продуктами харчування та мали доступ до інших життєво важливих потреб. Про це поінформувала головна спеціалістка з питань цивільного захисту відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Чернігівської РДА Раїса Мезенцева.

Учасники засідання зазначили, що в сільській місцевості проблематично придбати балони зі скрапленим газом, озвучили інші проблемні питання.

Коли зайшла мова про облаштування місць масового відпочинку на водних об’єктах, селищна голова Добрянської ОТГ Світлана Бицько розповіла про проблематику з Голубими озерами, популярним місцем відпочинку.

– Водного об’єкту як такого у нас немає, це землі лісового фонду, – сказала Світлана Іванівна.

Остерський міський голова Леонід Мисливець висловив стурбованість матеріально-технічним станом рятувальної станції у межиріччі Десни і Остра.

Питання щодо Голубих озер, за словами Лариси Юрченко, вивчає спеціальна робоча група облдержадміністрації. У рятувальна станція підпорядкована області, озвучена проблематика буде вивчатися.

 

Ковід. Третя хвиля. Червона зона

Із 135 ліжок в Чернігівській ЦРЛ для хворих на Ковід-19, 95 зайняті хворими. За останню добу (23-24 березня) в лікарню було доставлено дев’ять осіб із Менського, Городнянського, Ріпкинського районів. Двоє людей померло.

– По області з початку спалаху захворіло 39 тисяч осіб, 800 померли, – сказав завідувач Чернігівського міжрайонного відділу державної установи Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України Микола Турчин. – Найбільше розповсюдження коронавірусна інфекція має в колишньому Козелецькому районі, там зареєстровано 1972 випадки. Найменше – на Городнящині, 417 випадків.

Тривожна ситуація в Седнівській ОТГ, де 330 осіб перебувають на самоізоляції й уведено місцевий нокдаун: Седнівський НВК переведено на дистанційну форму навчання, дошкільний дитячий заклад не приймає дітей.

– Вони не чекали рішення з Києва, вчасно спрацювати, – похвалила оперативність місцевої влади Лариса Юрченко.

Про роботу в умовах поширення епідемії розповіли медики. Генеральні директори Центру первинної медико-санітарної допомоги Віктор Куниця та  КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Дмитро Руденко. Крім іншого, він прокоментував скарги хворих, яким доводиться купувати ліки за власний кошт. І пояснив: безкоштовно лікарі мають право призначати лише препарати, вказані в Національному переліку безкоштовних лікарських засобів, але вони недієві проти коронавірусної інфекції.

Звернувся генеральний директор до своїх колег із інших районних лікарень області, звідки хворих на Ковід-19 направляють у Чернігівську ЦРЛ: хворих із легким і середнім ступенями перебігу хвороби не варто одразу ж доставляти в Чернігів, їх можна лікувати на місцях, заощадити час, кошти й енергію медичних бригад, щоб мати ліпшу готовність надавати допомогу у разі загострення епідемічної ситуації.

Від редакції. Вже у понеділок, 29 березня, в області було введено карантинні вимоги «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Заклади громадського харчування та культури не прийматимуть відвідувачів, заборонено проведення масових, спортивних та інших заходів; закриваються спортзали, фітнес-клуби, басейни, непродовольчі ринки, навчальні заклади переводяться на дистанційну роботу. Також припиняється здійснення регулярних і нерегулярних транспортних перевезень, перестають робити зупинки потяги. Ці обмеження мають ухвалити комісії ТЕБ та НС на місцях упродовж 48 годин після «почервоніння» регіону. Тож із середи може зупинитися й транспорт.

Наталія БУШАЙ