На Чернігівщині розпочалася весняна призовна кампанія на строкову військову службу, яка триватиме до 30 червня. Особливості її організації й проведення в масштабах укрупненого Чернігівського району, з урахуванням нормативно-правових змін, обговорили під час наради, яку провела керівниця апарату Чернігівської РДА, голова районної призовної комісії Тетяна Куриленко. Брали участь представники військового комісаріату, Національної поліції, голови або їхні заступники міських, селищних, сільських територіальних громад.

На території Чернігівського району проживає 3966 осіб призовного віку, майже половина з них – 1546 – у «малому» районі, 654 – на території колишніх  Городнянського, 841 – Козелецького, 318 – Куликівського, 607 – Ріпкинського районів. Й лише 1325 із них підлягають призову, інші мають різного роду відстрочки або ж не можуть нести службу через стан здоров’я.

Відтак, на строкову службу під час весняного призову планується призвати 123 юнаків або 9% із загальної кількості. Тобто з колишнього Городнянського району – 24 чоловіків, Козелецького – 31, Куликівського – 13, Ріпкинського – 20, Чернігівського – 35.

Озвучуючи цю інформацію, Тетяна Куриленко наголосила на важливості співпраці представників військкоматів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

– Особливістю цього року є те, що згідно з Указом Президента України, призову підлягають особи віком 18-27 років, – зазначив військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олег Гончарук. – До цього призивалися юнаки, починаючи з 20-річного віку.

Військовий комісар також акцентував увагу на нормах постанови Кабміну, якою затверджено перелік умов, за яких надається право на відстрочення строкової служби. А це – сімейні обставини, здобуття освіти, обрання головою або депутатом тощо. Право на відстрочку також мають медики та вчителі, які працюють у сільській місцевості. Відстрочка надається винятково у разі надання підтверджуючих документів.

Досі особи призивного віку мали в обов’язковому порядку проходити медичну комісію, незалежно від того, чи призиватимуться вони, чи матимуть відстрочку. Нововведенням є те, що медкомісію вони проходитимуть лише тоді, коли йтимуть на строкову службу.

Перші відправлення новобранців розпочалися 1 квітня. Причому хлопці поїдуть не на так звану «учебку», тобто в навчальні частини, а одразу за місцем призначення, де складуть Присягу і розпочнуть службу.

До речі. Військовослужбовці строкової служби мають суттєву соціальну  захищеність: за ними залишається робоче місце (у разі офіційного працевлаштування) й виплачується заробітна плата за весь період служби.

Наталка СОЛОДАШКО