Від півмільйона гривень і більше можуть отримати громади України й, зокрема, Чернігівщини, які переможницями конкурсу «Наша громада». Оголосили його телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіацентром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Для участі зареєструвалися тринадцять громад із нашої області. Серед них – Любецька, де розроблено екологічний проєкт, що сприятиме збереженню територій; Тупичівська, де планують розвивати підприємництво, а саме – створити кооператив «Файні тупичівські меди». У Коропі хочуть придбати автомобіль для перевезення людей із обмеженими фізичними можливостями, а в Корюківці – створити притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства. В Кіптівській хочуть відкрити хореографічну залу для навчання дітей, в Сосницькій – сільськогосподарський кооператив. Ладанська, Ніжинська та Новгород-Сіверська ОТГ розвиватимуть туризм, Носівська – за кінотеатр просто неба, Прилуцька записала в проєкт створення двох ресурсних центрів для розвитку сімейного дозвілля, Варвинська – підвищення рівня безпеки на пішохідних переходах.

У Менській ОТГ планують розпочати мовлення власної радіостанції «LUMENA FM».

Реалізувати задумане громади зможуть, якщо виграють, тож підтримайте своїх, зареєструвавшись на сайті або через свій акаунт в Фейсбуці. Голосування триватиме до 31 травня, підсумки оголосять 10 червня.

Наразі триває другий етап конкурсу – обирають тринадцять громад-учасниць, які матимуть найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування, та 13 громад-учасниць, які отримають найвищі бали за результатами голосування експертного журі.

На третьому етапі упродовж червня-вересня телеканали ICTV та СТБ познайомлять українців із фіналістами конкурсу в ефірі програм «Факти» та «Вікна». Оголошення переможця відбудеться в студії ICTV, куди запросять представників 26 громад-фіналістів та членів експертного журі.