Майже 600 осіб планується залучити до навчальних зборів територіальної оборони у Чернігівському районі, які розпочалися 12-го й триватимуть до 26 травня. До цього йшла підготовка, відбір та оповіщення резервістів, відучора розпочався збір у місцях дислокації.

У Чернігівському районі це – дитячий оздоровчий табір «Дивосвіт», розташований на території Седнівської територіальної громади. Тут навчання з тактичної, індивідуальної підготовки пройдуть 326 осіб із 19-ти громад. Навчальні стрільби відбудуться на військовому полігоні у смт Гончарівське. Там же проживатимуть та пройдуть відповідну підготовку ще 238 тероборонівців Чернігівського району.

За словами військового комісара Чернігівського об’єднаного міського терцентру комплектування та соцпідтримки Олега Гончарука, ті, хто ще не склав Присягу на вірність Україні, складуть її до початку зборів.

Тероборонівців навчатимуть способів проведення бойового злагодження, прикриття ділянок Державного кордону, забезпеченню оборони об’єктів державного значення тощо.

В чотирьох напрямках в’їзду в Чернігів – Київському, Славутицькому, Ріпкинському та Менському – планується розгорнути блок-пости, перевірятиметься транспорт та громадяни. Завершенням зборів стане виконання бойових завдань, загальне шикування й відзначення кращих. 20 працівників поліції та дві групи сектору резонування патрульної поліції буде залучено для забезпечення дотримання правопорядку під час проведення навчальних зборів.

Цю інформацію військовий комісар озвучив під час наради керівництва Чернігівської райдержадміністрації, Чернігівської районної ради, за участі представників обласної державної адміністрації, міських, селищних та сільських голів, інших осіб.

650 гривень «коштуватиме» увесь період перебування, навчання і харчування одного тероборонівця. Частково ці витрати візьмуть на себе територіальні громади, а саме виділять кошти із розрахунку по 46 грн/добу на одну особу. Для цього на місцях в стислі терміни треба ухвалити спеціальні «Програми підтримки заходів мобілізації та територіальної оборони місцевого значення», завдяки яким можна буде перераховувати бюджетні кошти в районний бюджет, а звідти – на фінансування заходів територіальної оборони.

 

Скільки жителів громад планувалося залучити

Березнянська – 24,

Гончарівська – 24,

Городнянська – 60,

Деснянська – 29,

Добрянська – 14,

Іванівська – 21,

Киїнська – 16,

Киселівська – 16,

Кіптівська – 7,

Козелецька – 29,

Куликівська – 60,

Любецька – 12,

М.-Коцюбинська – 31,

Новобілоуська – 20,

Олишівська – 12,

Остерська – 25,

Ріпкинська – 34,

Седнівська – 11,

Тупичівська – 11.

 

Наталка СОЛОДАШКО

Фото ілюстраційне