Уряд під час засідання 19 травня вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій, повідомляє Урядовий портал.

За словами Прем’єр-міністра, це дасть змогу перепризначати субсидії без подання відповідної заяви. Однак, є деякі винятки.

– З травня цього року Уряд запровадив нові правила щодо отримання субсидій. Ми уважно аналізували ситуацію останні дні, й сьогодні вносимо певні корективи в ці правила, аби спростити процедуру отримання допомоги. Верифікація субсидій продовжується. Це справедливо і правильно, аби їх отримували ті, хто їх дійсно потребує, – зазначив очільник Уряду.

За словами Дениса Шмигаля, зміни торкнуться питання наявності в особи декількох об’єктів житла.

– Якщо ви власник 3-4 квартир у Києві, то субсидія вам призначена не буде. При цьому, якщо у вас є квартира в місті й будинок у селі, то це не завадить вам отримати допомогу. Так само, якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми, ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає, чи буде отримана субсидія, чи не буде. Також претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті до 100 тисяч гривень, – зазначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду також зауважив, що до травня 2021 року в Україні 3 мільйони домогосподарств отримували субсидійну допомогу. Нові правила верифікації торкнуться лише декількох відсотків з них.

А справи про призначення субсидій в окремих випадках розглядатимуть органи соціального захисту населення на місцях. За словами Прем’єр-міністра, це дасть змогу втричі скоротити терміни розгляду заяв.